OTVORENJE NOVE ŠKOLSKE SPORTSKE DVORANE UZ PROSLAVU DANA ŠKOLE I DANA OPĆINE

Veliki dan za našu školu i općinu Ravnu Goru. Svečano je otvorena nova školska sportska dvorana u sklopu Osnovne škole Dr. Branimira Markovića čija je gradnja započela točno prije godinu dana, 15.10.2013. Svečanost je započela u 12 h u novoj dvorani sa himnom koju je odsvirao naš tamburaški zbor, a odpjevao ju je naš školski zbor. Vito Margitić izveo je recitaciju na ravnogorskom dijalektu, a zatim su svoje govore o školi i dvorani te sveukupnom stanju u općini održali naša ravnateljica Nataša Možgon-Kauzlarić te načelnik općine Ravna Gora Anđelko Florijan.

Svečanom otvorenju nove školske sportske dvorane, uz učenike i predstavnike sportskih udruga i klubova s područja Općine, nazočili su župan Zlatko Komadina sa suradnicima, pomoćnik ministra regionalnoga razvoja i fondova EU Venko Ćurlin, pomoćnica ministra znanosti, obrazovanja i sporta Sabina Glasovac, saborski zastupnici te gradonačelnici i načelnici s područja Primorsko-goranske županije.

Nakon svečanosti otvorenja, održana je svečana sjednica Općinskog vijeća Ravne Gore, na kojoj je pohvalnica Općine dodjeljena našoj donedavnoj ravnateljici Nadi Ivančić za kvalitetan rad u odgojno-obrazovnom sustavu, predani društveni rad i afirmaciju kulturne baštine Ravne Gore. Dodjeljena je i pohvalnica Općine našem učitelju tjelesne i zdravstvene kulture Zoranu Skenderu za zasluge u razvoju trkačkog skijaškog sporta, doprinosa u razvoju zdravog i sportskog življenja mladih te promicanje ugleda Općine Ravna Gora i Gorskog kotara.

Župan Komadina dobio je zahvalnicu za izniman doprinos razvoju i opstojnosti Gorskog kotara, a Zdenku Jurkoviću dodijeljena je nagrada za životno djelo kao priznanje za pedesetgodišnji rad u Šahovskom klubu "Goranka" i doprinos razvoju šaha i promicanju ugleda Općine Ravna Gora.

Za kraj, Jelena Gecan, Iva Bolf, Matija Ožanić, Antonio Kezele,Matej Vratarić i Luka Mikuličić uz pratnju našeg zbora i pod vodstvom naše učiteljice Nedjeljke Poljančić, odpjevali su našu Eko himnu i tako još više uljepšali ovaj dan.

Izvor: http://www.youtube.com/watch?v=SWSKDTt1RSM&feature=youtu.beKratki

objavio: Administrator   datum: 15. 10. 2014.