CUKRAC

Tekst: Romana Mance

Učenici naše škole s učiteljicom Romanom Mance sudjelovali su na ovogodišnjim događanjima Goranskog cukraca, natječaju kajiku (haiku na kajkavskom), zamračenoj blackout poeziji goranskih autora i međuškolskom dijalektalnom kvizu i postigli odlične rezultate.

U natječaju kajiku na goranskim idiomima, komisija u sastavu Slavica Grgurić Pajnić, goranska haiku i kajiku pjesnikinja, Marinko Krmpotić, profesor hrvatskog jezika, Natalija Mitrić, goranska dijalektalna pjesnikinja i predstavnik organizatora izabrala je pobjednike natječaja u dvije kategorije. Učenik naše škole Ivano Bajt u kategoriji učenika petog i šestog razreda osvojio je 2. mjesto.

Rezultati književnog natječaja zamračena (blackout) dijalektalna poezija

Komisija u sastavu Davor Grgurić, goranski dijalektalni književnik, Marinko Krmpotić, profesor hrvatskog jezika i Natalija Mitrić, goranska dijalektalna pjesnikinja i predstavnik organizatora izabrala je pobjednike natječaja u tri kategorije. Učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Peti i šesti razredi

1. mjesto

Mateo Bonjšak (5.r)

2. mjesto

Dora Ožanić (6.r.)

3. mjesto

Ivano Bajt (5.r.)

Pohvalnicu za književno oblikovanje blackout pjesme dobili su Patrik Jurčević i Ema Mufić (5.r.) te Mia Klobučar (6.r.).

Pohvalnicu za likovno oblikovanje blackout pjesme dobila je Katija Burić (5.r.)

Događanja u ožujku smo priveli kraju sudjelovanjem na Međuškolskom dijalektalnom kvizu. Nastupile su dvije ekipe naše škole i pritom se zabavile otkrivajući značenja izraza zapisanih na različitim goranskim idiomima. Sudjelovali su Gabriel Kordiš, Patrik Jurčević, Boris Svetličić, Mateo Bonjšak, Borna Podobnik, Ivano Bajt (svi iz 5.razreda) te učenici 7.razreda Ivan Podobnik i Sandro Janeš.

Veselimo se novom Cukracu sljedeće godine!

Blue Bright Back to School Photo Collage, autor: Žaklina Majetić

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 5. 4. 2023.