BREZICE ZLATNE!

Izvor: https://glazbena-skola-pozega.hr/blog/2023/03/27/viii-natjecanje-djecjih-zborova-vallis-aurea-cantat-pozega-2023/

U subotu 25. ožujka 2023. održano je VIII. natjecanje dječjih zborova Vallis aurea cantat – Požega 2023.

Natjecanje je okupilo 16 zborova dječjeg uzrasta iz svih krajeva Hrvatske: Združeni zbor Mladi glazbenici (Staro Petrovo Selo), Mali zbor glazbenog odjela pri OŠ Mate Lovraka (Nova Gradiška), Dječji višeglasni zbor OGŠ Matije Petra Katančića (Valpovo), Veliki dječji zbor GŠ Požega (Požega), Cvrkutavci (Velika Gorica), Zbor OGŠ pri OŠ l. G. Kovačića (Đakovo), Školski zbor Brezice (Ravna Gora), Dječji zbor OGŠ Ivana Zajca (Zagreb), Zbor OGŠ pri OŠ Pavla Belasa (Brdovec) , Dječji zbor Smješak (Samobor), Zbor OŠ Kneza Trpimira (Kaštel Gomilica), Dječji zbor HPD Lipa (Osijek), Dječji zbor Vedre note KUD-a Konjščina (Konjščina), Dječji zbor Do-Re-Mi mlađeg uzrasta GŠ Josipa Hatzea (Split), Komorni dječji zbor GŠ Pavla Markovca (Zagreb) i Dječji zbor Zagrebački anđeli (Zagreb). Ukupno je sudjelovalo 431 pjevač, a zborovi su se natjecati u kategorijama klasične, popularne i mješovite glazbe. Osim zborova u natjecateljskom dijelu programa, nakon natjecanja zajedničko pjevanje predvodili su Mješoviti zbor i Školski bend Glazbene škole Požega.

Svi zborovi imali su odlične i zapažene nastupe koje je pratila mnogobrojna publika. Za Grand Prix natjecanja nastupila su se tri najbolje ocjenjena zbora iz svake kategorije: Komorni dječji zbor GŠ Pavla Markovca (Zagreba) klasična kategorija, Dječji zbor Zagrebački anđeli (Zagreb) popularna i Školski zbor Brezice (Ravna Gora) mješovita kategorija.

Dirigentici Žaklini Majetić Mufić pripala je posebna nagrada za umjetnički dojam i interpretaciju.

Mlada studentica Akademije za umjetnost i kuturu u Osijeku Rafaela Jakobović bila je korepetitorica našem zboru.

Ocjenjivački odbor natjecanja djelovao je u sastavu: Branko Starc, Luka Kostelac, Radmila Bocek i Tomislav Čekolj.

Natjecanje je u cijelosti dostupno na YouTube kanalu Glazbene škole Požega.

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 31. 3. 2023.