MJESEC LISTOPAD U ZNAKU OBILJEŽAVANJA DANA ŠKOLE, OPĆINE I ŽUPE

RAVNA GORA, 15. listopada 2022.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

Listopad je mjesec je jeseni, široke lepeze boja, plodova, radova i priprema za zimu. Međutim, mjesec listopad za Ravnu Goru je puno više. Ravna Gora tada slavi svoj rođendan! 15. listopada obilježavamo Dan općine, Dan škole i Dan župe svete Terezije Avilske.

U sklopu Dana škole pripremili smo mnoštvo događanja i aktivnosti, a kruna svega bila je priredba povodom Dana škole u Domu kulture. Ove godine priredba je bila u sklopu Ravnogorske večeri, tradicionalne manifestacije kojom pjesmom, nagradama i predstavljanjima slavimo Dan općine, župe i škole. Večer je započela pjesmom „Gda vrnem se ja“ u izvedbi vokalne skupine Brezice koje je pripremila  učiteljica Žaklina Majetić Mufić. Slijedio je scensko-plesni prikaz igara i plesova 70-ih i 80-ih koji su pripremile učiteljice Nataša Lakotić i Vanja Zelčić. U nastavku su učenice Ana Vrhovnik i Neva Margitić pročitale svoja literarna djela koja su nagrađena na literarnom natječaju Krapinske popevke, njihove su mentorice Martina Majetić i Petra Tonković, a uvježbala ih je učiteljica Gordana Podobnik. Školski zbor Brezice publiku je raznježio pjesmama Rauna Gara za koju je tekst i glazbu napisala Marta Hlača, učenica 6. razreda te pjesmom Mi smo taj svijet (hrv. verzija poznate pjesme We are the world). Voditeljica zbora je učiteljica Žaklina Majetić Mufić. Ovom prilikom učiteljice Andrijana Simčić i Goranka Herljević te ravnateljica Nataša Možgon Kauzlarić podijelile  su nagrade za literarni natječaj „Šumska učionica“ koji se provodio u sklopu Erasmus projekta „Nordijski pristup za zeleniju školu“ te je predstavljen rad učenika 7. razreda sa digitalnog dijela natječaja.

Slijedio je nastup ravnogorskih glazbenih udruga. Pjesmom su se predstavili Ravnogorski tamburaši, Mješoviti pjevački zbor Gimpl, Vokalna skupina VitaNeo i Limena glazba KUD-a Sloga. Za kraj, publici su svi izvođači pripremili pravi spektakl. Zajedničkim snagama izveli su pjesmu „Ki je Rauna Gara“ koja nikoga nije ostavila ravnodušnim.

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 18. 10. 2022.