UČITELJICE SNJEŽANA SVETICKI I ANDRIJANA SIMČIĆ NA MOBILNOSTI U ŠVEDSKOJ

U okviru našeg najnovijeg školskog Erasmus+ KA122 projekta ''NORDIJSKI PRISTUP ZA ZELENIJU ŠKOLU'', učiteljice Snježana Sveticki i Andrijana Simčić sudjelovale su na 1. mobilnosti projekta u švedskom Linköpingu. Zajedno s još 30 učitelja iz cijele Europe boravile se na 6-dnevnom tečaju ''NATURE AS A FANTASTIC CLASSROOM'' edukatora Dušana Bartuneka i Petre Koppove.

Tečaj je obilovao praktičnim radionicama na temu učenja na otvorenom i održivog razvoja, istraživačkim tipom nastave te planiranjem budućih projektnih aktivnosti. Između ostalog, naše su se učiteljice okušale u kajakarenju i provlačenju kroz usku špilju, a jedan su dan boravile i u tipičnoj švedskoj osnovnoj školi gdje su razmijenile iskustva sa švedskim kolegama te sudjelovale na predstavljanju dobrih nastavnih praksi.

''Neuobičajeno toplo švedsko ljeto gdje su dnevne temperature prelazile 30 stupnjeva, nježan povjetarac na švedskim jezerima, ''fika'' s europskom mladeži i onima malo starijima te bogatstvo znanja i vještina koje smo dobile na tečaju definitivno predstavlja jedinstveno iskustvo koje će nam ostati u sjećanju cijeloga života.'' (učiteljice Snježana i Andrijana)

objavio: Andrijana Simčić   datum: 9. 9. 2022.