ČETVRTI RAZRED SUDJELUJE U JEDNOGODIŠNJEM MEĐUNARODNOM eTWINNING PROJEKTU ''GREEN WONDER''

Od srpnja 2021. g. učenici 4. razreda sudjeluju u eTwinning projektu „GREEN WONDER“ (ZELENO ČUDESTVO). Voditeljice projekta za našu školu su učiteljica 4. razreda Jadranka Pintar i učiteljica engleskoga jezika Andrijana Simčić. Projekt je do sada okupio 53 projektna partnera, a tema su različite vrste biljaka u bližoj okolici učenika.

Kroz projekt su ostvarene mnogobrojne aktivnosti i zadaci: pravila ponašanja u okviru projekta, sigurnost na Internetu, kreiranje mape škola na Google Maps-u, kreiranje svoje ideje za logo i izbor najljepšeg loga koji će predstavljati projekt, predstavljanje biljke/cvijeta (vrtni sljez) naše partnerske škole Collège d'Hastignan-a iz Saint Medard En Jalles-a u Francuskoj, kreiranje zajedničkog projektnog herbarija u digitalnom alatu Canva Naša je škola predstavila biljku drijemovac), kreiranje zajedničke igre Potraga za blagom u okviru koje smo na temelju kratkog opisa trebali pogoditi o kojoj se školi radi… Dana 26. travnja 2022.g. održan je i webinar za sve sudionike na temu obrazovanja za okoliš i održive budućnosti na kojem je edukaciju održao redovni profesor sa Odjela za Znanost te Biološku i Okolišnu Tehnologiju, Fakulteta u Salentu (Italija) - Alberto Basset.

U okviru projekta naša je škola inicirala online susret s partnerskom školom iz Coma, Italija, a zatim i obostrano pisanje te slanje pisama jednih učenika drugima. U omotnicu su bili stavljeni i poznati hrvatski/talijanski bomboni, pa smo se po primitku omotnice iz inozemstva jako razveselili i malo zasladili.

Naše su učiteljice u okviru jednodnevnog izleta učenika 4. razreda u Zagreb organizirale i posjet Botaničkom vrtu u Zagrebu gdje smo otkrili jako mnogo ''zelenih čudestva'', a učiteljica Andrijana bila je na samom završetku projekta uključena i u kreiranje završne ankete za sve učitelje-sudionike projekta te u kreiranje prezentacije o rezultatima iste.

Naši su četvrtaši samoinicijativno izradili i veliki razredni herbarij u kojem su predstavili jednu ili više proljetnica iz gorskokotarskog kraja.

objavio: Andrijana Simčić   datum: 29. 5. 2022.