DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2022.

Tekst: Nina Majnarić Mirković

Tijekom ovog tjedna naša će Škola raznim aktivnostima sudjelovati u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta 2022.

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Tim povodom, učenici 5. razreda osmislili su igru „Potraga za boljim internetom“ koju će tijekom ovoga tjedna moći zaigrati svi učenici naše škole. Učenici će pomoću pametnih telefona očitati pitanja sa QR kodova koji će biti postavljeni na hodnicima škole. Cilj igre je točno odgovoriti na sva pitanja i na taj način otkriti traženi tajni pojam.

Kao i svake godine, učenici će imati priliku sudjelovati na raznim radionicama u sklopu nastave informatike kao i na već tradicionalnom online kvizu u organizaciji Centra za sigurniji internet, gdje će imati mogućnost osvajanja vrijednih nagrada: tableta, mobitela, slušalica…

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Više detalja pročitajte na mrežnoj stranici: https://www.dansigurnijeginterneta.org/

objavio: Nina Majnarić Mirković   datum: 7. 2. 2022.