SUFINANCIRANJE ŠKOLSKE KUHINJE

Poštovani roditelji,

zaklada „Hrvatska za djecu“  provodi projekt „Sufinanciranje troškova školske prehrane za djecu koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva u školskoj godini 2021./2022.“ Sufinancirati će se troškovi prehrane u drugom polugodištu školske godine 2021./2022., dok će se troškovi prvog polugodišta školske godine 2021./2022. sufinancirati ovisno o raspoloživim financijskim sredstvima na računu Zaklade „Hrvatska za djecu“, a sve u skladu s Financijskim planom za 2022. godinu.

Uvjeti financiranja su:

I.                 Sufinancira se školski obrok po djetetu u iznosu od 5,50 kn (riječima: pet kuna i pedeset lipa) po nastavnom danu za školsku godinu 2021./2022.

II.               Roditelji koji su sami financirali školsku prehranu u šk. god. 2021./2022. imaju pravo na proporcionalni povrat novca za ostvarene troškove u ugovorenom razdoblju sufinanciranja sukladno naprijed izloženom modelu. Roditelji koji nisu imali takve troškove mogu, od dana potpisa ugovora do kraja školske godine 2021./2022., ostvariti pravo na sufinanciranje po naprijed izloženom modelu.

III.              Sufinanciranje će se osigurati za djecu koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva, kada su ispunjeni svi sljedeći uvjeti:

dijete je polaznik obveznog osnovnoškolskog obrazovanja u osnovnoj školi osnivač koje je javno pravno tijelo, a koja se nalazi na području jedne od sljedećih jedinica područne (regionalne) samouprave: Zagrebačka županija, Primorsko-goranska županija, Virovitičko

podravska županija, Dubrovačko-neretvanska županija, Istarska županija i Grad Zagreb. Iz navedenog proizlazi da je dijete polaznik jednog od osam razreda osnovne škole koja je u nadležnosti nekog od naprijed spomenutih osnivača osnovnih škola, pri čemu osnovna škola ne može biti privatna i/ili bilo koja druga škola za pohađanje koje se plaća školarina.

mjesečni prihod kućanstva u kojem živi dijete ne iznosi više od 2.000,00 kn (riječima: dvije tisuće kuna i nula lipa) po članu zajedničkog kućanstva u razdoblju od 01.01.2021. do 31.12.2021.

dijete je iz obitelji koja je korisnik prava na doplatak za djecu.

IV.             Dokumentacija kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta iz točke III.:

potvrda OŠ da je korisnik projekta (dijete) polaznik iste, potpisana i ovjerena od strane odgovorne osobe (ravnatelj osnovne škole), koja uključuje sve osnovne osobne podatke o djetetu (Obrazac 1 u prilogu)

potvrda nadležne Porezne uprave o visini dohotka i primitaka za razdoblje 01.01.2021. do 31.12.2021. za sve punoljetne članove zajedničkog kućanstva

dokaz da je obitelj korisnik prava na doplatak za djecu. Isto se dokazuje jednim od sljedećih dokumenata koje je nadležno tijelo izdalo: važeće rješenje HZMO-a o priznavanju prava na doplatak za djecu ili potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu ili uvjerenje HZMO-a o priznatom pravu na doplatak za djecu ili potvrda o visini dohotka i primitaka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka.

izjava koju potpisuje roditelj/skrbnik/zakonski zastupnik/udomitelj/posvojitelj djeteta koji predaje zahtjev za korištenje ove potpore Zaklade, prema predlošku koji dostavlja Zaklada (Obrazac 2 u prilogu).

Molimo Vas da nam svu potrebnu dokumentaciju dostavite najkasnije do 11. veljače 2022. godine (petak). U slučaju nejasnoća možete nas kontaktirati putem telefona: 051/818-438 ili na mail škole: os.branimira.markovica.ravna.gora@ri.t-com.hr

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 4. 2. 2022.