Obilježavanje Erasmus dana u Osnovnoj školi Podmurvice

RIJEKA, 22. listopada 2021.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

U Osnovnoj školi Podmurvice obilježen je Erasmus dan. Cilj susreta bio je prezentacija Erasmus projekata i razmjena iskustava.

Svoje porjekte predstavile su odgojno-obrazovne ustanove koje su uključene u Erasmus. Ponosni smo što smo i mi dio Erasmus obitelji Primorsko-goranske županije zajedno s Učeničkim domom Podmurvice iz Rijeke, Dječjem vrtićem Rijeka i Osnovnom školom Ivana Gorana Kovačića iz Vrbovskog i školom domaćinom OŠ Podmurvice.

Projekt Učeničkog doma Podmurvice usmjeren je na razvijanje aktivnih i ekoloških generacija kroz razvijanje vlastitih kompetencija, Dječji vrtić Rijeka s inozemnim parterima sudjeluje u projektu koji razvija umjetnost i inovacije, projekt Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića bavi se dobrim načinima uspješnog vladanja. Svoje trenutne projekte predstavili smo i mi: A.L.I.E.N – Art and Literature in Educational's Nature i Centar za osobni rast i razvoj: Biti drugačiji!.

Pedagoginja škole Monika Bajt Stepić i uč. Glazbene kutlure te školska knjižničarka Žaklina Majetić Mufić predstavile su dva Erasmus projekta koja su trenutno aktivna u našoj školi. To su: KA229 projekt Music to all i KA122 projekt Mindfulness vještinama i igrom do mentalnog zdravlja učenika. Za ta dva projekta škola je dobila više od 240.000 kuna za provedbu iz fondova EU-a.

Nakon pozdravne riječi, uslijedilo je predstavljanje sudionika. Svaki sudionik je pripremio kratku prezentaciju o projektu, aktivnostima i ciljevima koji proizlaze iz projekta.

Brojni mediji popratili su naš susret. Neke objave možete vidjeti klikom na navedene poveznice u Novom Listu,  Kanalu Rihttps://www.rijeka.hr/obiljezen-erasmus-dan-u-osnovnoj-skoli-podmurvice/http://os-podmurvice-ri.skole.hr/?news_hk=1&news_id=2079&mshow=1034#mod_news...

Obilježavanje Erasmus dana odlična je prilika za susrete ustanova koje provode Erasmus projekte čime se na još jedan način ističe važnost suradnje na svim razinama.

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 26. 10. 2021.