Promocija slikovnice Matematika naša svagdašnja

RAVNA GORA, 18. lipnja 2021.

Tekst: Nataša Možgon Kauzlarić

U OŠ Dr. Branimira Markovića zadnjeg dana nastavne godine bilo je vrlo svečano, zanimljivo i drugačije. Učenici 8. razred oprostili su se s osnovnom školom na svoj zanimljiv i kreativan način. Neka im je sretno u daljnjem školovanju.

Ova školska i nastavna godina bila je drugačija i mnoge aktivnosti nisu se mogle organizirati zbog epidemioloških mjera uzrokovanih pandemijom. Domišljati učenici, učitelji i ravnateljica škole  uvijek nađu način kako uljepšati i poboljšati život u školi u skladu  sa svim zadanim ograničenjima pa su to učinili i na kraju ove nastavne godine.

Svečana promocija slikovnice Matematika naša svagdašnja koja je tijekom školske godine tiskana u nakladi škole organizirana je tijekom zadnjeg tjedna nastave na vrlo zanimljiv način. U holu škole priređena je izložba koju su učenici i djelatnici škole mogli razgledati. Slikovnicu o izgradnji kuće i korištenju matematike za tu svrhu osmislila je i napisala učiteljica Branka Padavić, a učiteljica Snježana Sveticki bila je mentorica učenicima 2. razreda koji su oslikali slikovnicu raznim kućicama. Ilustracije za numeriranje stranica napravili su učenici 7. razreda uz mentorstvo učiteljica Marine Crnković i Ana Majnarić Radošević. Naslovnicu je osmislila učenica 6. razreda Dajana Klarić. Sve je lektorirala učiteljica Romana Mance, a u uredništvu su bile i pedagoginja Monika Bajt Stepić te ravnateljica Nataša Možgon Kauzlarić. Grafička urednica bila je Ivana Padavić. Uz ovakav tim i rezultati su vidljivi jer je na vrlo jednostavan način prikazana gradnja kuće. Učenici 4. razreda dramatizirali su slikovnicu uz pomoć učiteljice Nataše Lakotić te se na web stranici škole može vidjeti njihov uradak. Vrijedni učitelji i učenici škole opet su pokazali kako se može biti kreativan, domišljat i zanimljiv te su školi podarili još jednu publikaciju  koju će, vjerujem sa zanimanjem mnogi čitati.

Pogledajte i scenski prikaz naših učenika!

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 23. 6. 2021.