TERENSKA NASTAVA U KLAGENFURT

Autor: Nina Majnarić Mirković, 17. 4. 2019.

U petak, 12.travnja 2019., učenici od 4. do 7.razreda izborne nastave njemačkoga jezika bili su na stručno-obrazovnoj terenskoj nastavi u Austriji. Nakon četverosatnog putovanja naše je prvo odredište bio Affenberg – park malih Makaki majmuna iz Japana. Majmuni tamo žive na slobodi, nisu ograđeni od posjetitelja te smo imali priliku s njima komunicirati i promatrati ih pri rješavanju složenih zadataka. Nakon jednosatnog druženja s majmunima nastavili smo vožnju uz jezero Wörthersee (Vrbsko jezero) i stigli do Minimundusa – parka minijaturnih građevina iz cijeloga svijeta. Između ostalog, vidjeli smo svjetski poznati Eiffelov toranj, Kip slobode te Kosi toranj. Bilo nam je jako zanimljivo, a odlično smo se zabavili i u novouređenoj unutarnjoj izložbi svjetskih atrakcija: tobogani, 3D kino, vožnja u simulatoru i dr. Na kraju smo krenuli u obilazak grada Klagenfurta i posjetili najpoznatiji simbol grada – zmajevu fontanu Lindwurmbrunnen na trgu Neuer Platz. Nakon toga upoznali smo malog čovječuljka Wörthersee Mandl, koji je sa svojom malom bačvicom poplavio grad. Nakon razgleda raskošne unutrašnjosti crkve sv. Egida, krenuli smo na put prema Ravnoj Gori. Izlet nam se svima jako svidio. Mnogo smo novoga i lijepoga vidjeli i saznali.

Tekst: Rozmari Perlić

ČASOPIS OK ONLINE