POSJET OŠ LEDINA IZ LJUBLJANE

Ravna Gora, 11.travnja 2019.

Tekst: Tina Majnarić

OŠ Ledina iz Ljubljane posjetila je našu školu Dr.Branimira Markovića u Ravnoj Gori u petak, 5.travnja ove godine. Razlog tomu je višegodišnje prijateljstvo koje ove dvije škole njeguju. Suradnja je započela davne 1986. godine ali je u proteklim godinama zbog niza okolnosti prestala. Na inicijativu ravnateljice ravnogorske škole, Nataše Možgon Kauzlarić, prijateljstvo je obnovljeno uz 230. obljetnicu škole, točnije 2016. godine i od tada do danas njegujemo različite oblike suradnje i druženja. Prilikom dolaska učitelja iz susjedne nam Republike Slovenije, gostima smo organizirali dan pun zanimljivih događanja u našem kraju. Za početak, učenici naše škole su im priredbom poželjeli dobrodošlicu: pjevački  zbor Brezice pjesmom, vrtićanci  igrokazom Prvi let, učenici 2. razreda igrokazom o Snjegoviću, stariji učenici recitalom na ravnogorskom govoru te literarnim izričajom.  Iako mala mjesta, Ravna Gora i Stara Sušica nude razne zanimljivosti posjetiocima. Ravnogorsku crkvu Sv. Terezije Avilske  valja razgledati, a našim kolegama povijest crkve ispričali su učiteljica Nataša Lakotić i velečasni Robert Riemann. U Staroj Sušici prisustvovali smo predavanju u Centru za poljoprivredu i ruralni razvoj PGŽ-a u kojem nam je ravnatelj Dalibor Šoštarić predstavio rad Centra te bogatstvo prirode, a zatim i proizvoda "zelenog" i "plavog" kraja. Neizostavan je u Staroj Sušici dvorac koji  nas svojom povijesti i arhitekturom uvijek oduševi. Nakon okrijepe krenuli smo dalje jer nam Stara Sušica pruža još zanimljivosti:  zavičajnu zbirku- pravu malu riznicu starih stvari koje čuvaju uspomenu na neki drugačiji način življenja i Područnu školu Stara Sušica koja unosi dodatnu živost u ovo malo mjesto približila nam je učiteljica Romea Podobnik. Naše druženje zaokružio je posjet Šahovskom klubu i predavanje njegovog voditelja Zdenka Jurkovića o radu kluba Goranka u proteklih 50 godina.

Zanimljivo je bilo saznati o radu naših slovenskih kolega iz prve ruke. Dobili smo ideje za naše nove susrete i suradnju kojima se veselimo!

Više slika pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Tina Majnarić   datum: 11. 4. 2019.

« Studeni 2019 »

katalog knjižnice

ELEKTIRE

ODABRANI UDŽBENICI 19./20.

Priloženi su odabrani udžbenici i radni materijali za nastavnu godinu 2019./2020 koji će biti u uporabi u 1., 5. i 7. razredu (KEM,BIO,FIZ) u koje se uvode novi predmetni kurikulumi doneseni u siječnju 2019.

LETAK, DR. STR..pub 2019. (1).pub