NAŠE JEZIČNO BLAGO

Autor: Unknown , 16. 11. 2017.

15.11.2017., MRKOPALJ

Tekst : Ivana Ćurić

Čar goranskih govora jučer je došla do izražaja okupljanjem gotovo svih govora Gorskoga kotara na jednome mjestu. Naime, Mrkopalj je 16. studenoga 2017. bio domaćin ovogodišnjeg 26. dijalektalnog sijela „Govor mog zavičaja“ u organizaciji Matice hrvatske Ogranak Delnice te Osnovne škole Mrkopalj. Među zanimljivim nastupima učenika škola iz Brod Moravica, Delnica, Fužina, Lokava, Mrkoplja i Skrada istaknuo se i recital naših učenika “Hiše, hiše, noše hiše” u kojemu je autorica iskoristila motiv kuće kako bi se usporedio život ljudi u prošlosti i sada. Učenici drugog i šestog razreda Dominik Krepenc, Antonio Erjavac, Vito Margitić, Valentin Kolenc, Mateo Pleša, Nika Kolenc, Sandro Janeš i Tonka Šćuka uvježbali su recital pod vodstvom autorice teksta i mentorice učiteljice Gordane Podobnik. Prigodni program uljepšalo je gostovanje goranskog književnika Zlatka Pochobradskog i učenika Srednje škole „Vladimir Nazor“ Čabar.

Čestitke domaćinima na dobroj organizaciji i učenicima na odličnoj izvedbi!

KALENDAR ŠKOLE 2017./2018.
2017-18.png