DAN ŠKOLE

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 17. 10. 2017.

13. 10. 2017., RAVNA GORA

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

Mjesec listopad u Ravnoj Gori posebno je lijep, a za našu školu, općinu i župu veoma važan. Naime, 15. listopada obilježava se Dan općine, blagdan sv. Terezije Avilske, zaštitnice mjesta i Dan škole. Ove godine odlučili smo naš dan obilježiti 13. listopada. U popodnevnim satima, nakon svečane sjednice općine Ravna Gora, organizirali smo priredbu za sve učenike, djelatnike, roditelje i posjetitelje. Tema ove godine bila je Šuma Striborova. Iako ravnogorska šuma u listopadu oduzima dah ona nam je bila inspiracija za stvaralaštvo, ali glavni cilj bio je svečano otvorenje skulpture u okolišu škole koja predstavlja šumu Striborovu. Skluptura je djelo umjetnika Želimira Hrastea.

Prigodnim programom uveli smo gledatelje u bajku, priču o Domaćima, začaranoj šumi, predstavlil Malika Tintilinića, pjevali, plesali, glumili, a posjetila nas je i sama Ivana Brlić Mažuranić koju je utjelovila učenica 8. raz. Anamarija Podobnik.

Posebno nas vesele prijatelji iz Vodnjana koji svake godine dođu na naš dan. Naša škola i škola Vodnjan pobratimnjeni su već dugi niz godina. Pjesmom su uveličali program.

Program je završio upravo ispred skulpture, ispred same šume Striborove.

KALENDAR ŠKOLE 2017./2018.
2017-18.png