TERENSKA NASTAVA UČENIKA 5., 6. I 7. RAZ.

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 13. 6. 2017.

2.6.2017., TUHELJSKE TOPLICE

Učenici 5., 6. 7. razreda u sklopu terenske nastave posjetili su Tehnički muzej u Zagrebu i Tuheljske Toplice. Prekrasno vrijeme u druženju i smijehu pratilo nas je cijeloga puta. U Tehničkom muzeju uz pratnju vodiča prošli smo sve odjele: Transformacija energije, Prometna sredstva i Rudarstvo, Nafta i odjel Astronautika s planetarijem, Demonstracijski kabinet Nikole Tesle, Osnove poljodjelstva i Vatrogastvo. Stalni postav Muzeja posljednjih je godina obogaćen i drugim sadržajima, poput Aleje skulptura velikana hrvatskog prirodoslovlja i tehnike u parku na otvorenom. Odjeli Osnove poljodjelstva i Rudarstvo - geologija - nafta prošireni su oglednim pčelinjim košnicama (apijarijima) i sobom Zemljomjerstvo - katastarski ured, a odjel Transformacije energije zbirkom modela strojeva nazvanom Toplinska moć vatre. Godine 2006. u potpunosti je obnovljen Demonstracijski kabinet Nikole Tesle.

Poslije ručka nastavili smo put toplica. Tuhelj, kraj s nešto više od dvije tisuće stanovnika, nalazi se u srcu Hrvatskog zagorja, okruženom brežuljcima. U zadnje se vrijeme brzo razvija, prije svega zbog razvoja turizma, koji se temelji na ljekovitoj termalnoj vodi i blatu. Po zasluzi Terma Tuhelj kraj je postao značajna turistička destinacija.

Ostatak dana proveli smo na bazenima.

KALENDAR ŠKOLE 2016./2017.

LITERARNI RADOVI
CRVENKAPICA.docx

Dječji pjevački zbor "Brezice"

YouTube Dječji pjevački zbor

Više o zboru Brezice klikni na sliku!