ZLATO ZA ŠKOLSKI ZBOR BREZICE I POSEBNA NAGRADA ZA DIRIGENTICU

POŽEGA, 16. ožujka 2024.

Tekst: preuzeto s https://incerummedia.hr/ix-medunarodno-natjecanje-vallis-aurea-cantat-okupilo-dosad-najveci-broj-zborova-i-pjevaca/

U Koncertnoj dvorani Glazbene škole Požega, održano je IX. Međunarodno natjecanje dječjih zborova Vallis Aurea Cantat – 2024. na kojem se u konkurenciji 31 zbora natjecao naš Školski zbor Brezice.
Zbor se natjecao u kategoriji D2 (mješovita glazba - troglasni i četveroglasni zborovi) te je osvojio zlato, a voditeljica Žaklina Majetić Mufioć posebnu nagradu za dirigenta.
Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovao je 31 zbor s 900 pjevača – iz Rijeke, Ravne Gore, Lovrana, Šibenika, Nove Gradiške, Starog Petrovog Sela, Splita, Velike Gorice, Samobora, Zagreba, Osijeka, Đakova, Kaštel Gomilice, Brdovca, Valpova, Konjščine, Suhopolja, Pakraca, Požege i Đurđevca te 4 slovenska zbora iz Laškog, Šentjerneja, Slovenj Gradca i Frama, dok su ocjenjivački odbor činili: Radmila Bocek (Hrvatska),
Tomislav Čekolj (Hrvatska), Janja Knapić (Hrvatska), Luka Kostelac (Hrvatska), Leila Najafoushani (Iran), Milad Omranloo (Iran), Martina Prevejšek (Slovenija), Gabriel Rovňák (Slovačka) i Branko Starc (Hrvatska).
Natjecanje dječjih zborova Vallis Aurea Cantat namijenjeno je svim dječjim zborovima, bez obzira koju vrstu ili stil glazbe pjevaju – klasičnu, folklornu, popularnu ili mješovitu glazbu. Natjecati se mogu svi amaterski, crkveni i školski zborovi te folklorna društva, dječje klape i drugi ansambli čiji su pjevači u dobi od sedam do petnaest godina.

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 21. 3. 2024.