VUKA SE NE BOJIM JA

RAVNA GORA, 21. rujna 2023.

Tekst: preuzeto s Facebook stranice Društva Naša djeca

U organizaciji Društva "Naša djeca" Ravna Gora i u sklopu programa "KotarSEZONE!8" kazališna družina Pinklec priredila je za ravnogorske osnovnoškolce predivnu predstavu „Vuka se ne bojim ja“. Inovativno čitanje dječjeg klasika „Tri praščića“ Kazališne družine Pinklec u prvi plan stavlja univerzalne vrijednosti – prijateljstvo, marljivost i zauzimanje za svakog pojedinca, premda on bio i vuk.
Inscenaciju Kazališne družine Pinklec „Vuka se ne bojim ja“ stoga pratimo iz rakursa Ostarjelog vuka, koji se u svojstvu pripovjedača prisjeća uzbudljivih mladenačkih dana kada mu je glavna preokupacija bila proždrijeti svakog tko mu se nađe na putu. Njegovo pripovijedanje tako postaje okvir za uzbudljivo epiziranje zgoda i nezgoda njegove mladenačke vučje prilike.
Vuka su, na pragu njegove zrelosti u „priči u priči“, a u nastojanju da spase živote praščići i sami nečem poučili – „Nema nauke bez muke, ni kuće bez žuljave ruke.“ Upravo su praščići ti, koji, nakon svih peripetija savjetuju mladog i „opasnog“ vuka kako da doskoči svojoj gladi – da postane gitarist u bendu „Kod staroga hrasta“.

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 25. 9. 2023.