FESTIVAL "MALI KAJ"

KRAPINA, 7. rujna 2023.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

Festival "Mali kaj" održava se u sklopu Tjedna kajkavske kulture u Krapini kao uvod u veliki festival, poznatu "Krapinsku popevku". Na "Malom kaju" izvođači su osnovnoškolci iz različitih mjesta i gradova u kojima prevladava kajkavski govorni izričaj. Pravilo je da učenici izvode popevke koje su se izvodile na Kajkavskoj popevki prethodnih godina.

Ponosni smo što smo sudionici festivala 4. godinu zaredom. Ove smo se godine predstavili pjesmom "Dve reči za domaju" koju je davne 1990. godine pjevala Tajči.

Pjesmu su izveli Dora Ožanić, Hana Mirković, Ema Mufić i Leo Katić. Publika je nastup nagradila velikim pljeskom, a naši su pjevači uz prateći bend, još jednom zasjali na velikoj krapinskoj pozornici. Predstavili smo se u tradicionalnoj goranskoj nošnji te se ovim putem zahvaljujemo KUD-u Delnice koji nam svake godine posudi nošnje za nastup.

Čestitke domaćinima na organizaciji i na toploj dobrodošlici. Uvijek se osjećamo poput zvijezda kad dođemo u Krapinu.

Slike govore više od riječi...

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 8. 9. 2023.