DAN ŠKOLE

RAVNA GORA, 18.10.2019.

TEKST: Tina Majnarić

Ovogodišnji Dan škole proslavili smo u ozračju teme zavičajnosti, pa su time bili prožeti i svi školski nastupi na svečanoj proslavi našeg rođendana. Tjedan dana prije proslave provodili smo projektni tjedan na navedenu temu. Kako je i ravnateljica škole Nataša Možgon Kauzlarić u uvodnom obraćanju napomenula, to je direktan dokaz provođenja reforme Škole za život. Na samom ulazu škole postavljena je izložba Zavičajne baštine, prikazan je završni rad Ravnogorsko-hrvatsko-engleskog rječnika, zatim rad na temu Istraživanje duge koji je prerastao u predstavu Bažji staučk. Izvješene su stare ravnogorske razglednice, a projekt Globe predstavljen je plakatom koji prikazuje tradiciju praćenja i mjerenja vremenskih prilika u Ravnoj Gori.  Predstavljene su i dvije zbirke dječjih radova: Prijateljstvo-  Pajdašija koja je nastala u radionici u podružnici predškolskog odgoja i obrazovanja uz Dan ružičastih majica 2018.godine.Njene urednice su Martina Grgurić i Monika Bajt Stepić. Druga slikovnica nosi naziv Ravna Gora dječjim očima koja je nastala istraživanjem teme zavičajnost na satovima Hrvatskog jezika, pod uredništvom Romane Mance i Monike Bajt Stepić. Ove zbirke dječjih radova tiskane su sredstvima dobivenim prijavom na natječaj za donacije 2019.godine Hrvatske elektroprivrede d.d. Školskoj priredbi prisustvovali su naši dragi gosti učitelji i učenici iz OŠ Vodnjan koji su nas razveselili izvedbom na talijanskom jeziku. Svojom prisutnošću Dan škole uveličali su i načelnik općine Mišel Šćuka, državna tajnica u Ministarstvu rada i mirovinskog sustava Majda Burić, predsjednik općinskog vijeća Franjo Ružić, predstavnici udruga iz Ravne Gore, umirovljeni djelatnici škole te predstavnici osnovnoškolskih i visokoškolskih ustanova. Cijelu priredbu u veselom je ozračju prigodnim pjesmama pratio školski zbor Brezice.

Više slika pogledajte u fotogaleriji!

objavio: Tina Majnarić   datum: 22. 10. 2019.

« Studeni 2019 »

katalog knjižnice

ELEKTIRE

ODABRANI UDŽBENICI 19./20.

Priloženi su odabrani udžbenici i radni materijali za nastavnu godinu 2019./2020 koji će biti u uporabi u 1., 5. i 7. razredu (KEM,BIO,FIZ) u koje se uvode novi predmetni kurikulumi doneseni u siječnju 2019.

LETAK, DR. STR..pub 2019. (1).pub