Projekt BRIGHTS

Autor: Tina Majnarić, 6. 12. 2018.

Tekst: Monika Bajt Stepić

Učenici 8. razreda naše škole i pedagoginja Monika Bajt Stepić u protekloj su se školskoj godini uključili u dvogodišnji Brights projekt koji podupire Europska komisija kroz program Erasmus+. U projekt su bile uključene Belgija, Grčka, Italija i Hrvatska, a cilj je bio poticanje odgoja za globalno građanstvo metodom digitalnog pripovijedanja.

Naši su se učenici bavili temom različitosti i osmislili zanimljive digitalne priče te dobili mogućnost sudjelovanja u natjecanju za izbor najbolje digitalne priče. Priča „Crvena kapa“ učenika Filipa Kufnera ušla je u finale za najbolju digitalnu priču u Hrvatskoj. Na završnom događaju projekta Brights „Učenici globalni građani“ 22. studenog 2018. godine u Rijeci, na kojem je sudjelovao i dio učenika 8. razreda, Filipu Kufneru i njegovoj mentorici pedagoginji Moniki Bajt Stepić uručena su priznanja. Čestitamo Filipu i svim učenicima koji su u projektu sudjelovali!

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.