POSJET VUKOVARU

VUKOVAR, 17. – 18. rujna 2024.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

Učenici 8. razreda u sklopu projekta “Posjet učenika osmih razreda Vukovaru” u razdoblju od 17. do 18. rujna boravili su u Vukovaru. Nakon smještaja i ručka u Memorijalnom centru Domovinskog rata, posjetili smo Vodotoranj i sam centar grada. Nakon večer učenici su imali organizirano zabavno vrijeme.

Drugi dan posjetili smo “Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu 1991.” i čuli sve o strašnim stradavanjima u Domovinskom ratu. Zatim smo posjetili Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, crkvu sv. Filipa i Jakova, Kukuruzni put – Put spasa, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Velepromet i Borovo naselje.

Nakon ručka posjetili smo Gradski muzej Vukovar u dvorcu Eltz i Muzej vučedolske kulture.

Osim učenika naše škole s nama su cijelo vrijeme bili učenici škole San Nicolo iz Rijeke. Rodila su se nova prijateljstva.

Zahvaljujemo na organizaciji i stručnom vodstvu jer smo imali prilike doživjeti i vidjeti Vukovar, njegove rane, ali i snagu u ova dva predivna dana. Nakon ovog posjeta bolje smo shvatili riječi: “Vukovar – grad heroj”