Noć knjige 2019.

Autor: Tina Majnarić, 29. 4. 2019.

RAVNA GORA, 17.travnja 2019.

Tekst: Lana Šimunović, 6.razred

U našoj smo školi 17. travnja u sklopu manifestacije Noć knjige imali radionicu kreativnog pisanja koju je održao pisac Enver Krivac. Može li bilo tko biti pisac? Možemo li svi stvarati zanimljive tekstove? Na radionici smo otkrili da je to moguće. Radionica nam je dala zanimljive priče koje smo stvorili u prilično kratkom vremenu. Prvo smo se svi predstavili i rekli kakvo književno djelo volimo čitati. Nakon toga kao uvod za pisanje naše priče svatko je rekao jednu riječ. Te riječi su nam bile putokaz za stvaranje. Sa samo deset riječi stvorili smo cijelu priču. Svaka se razlikovala jedna od druge. Bilo je smiješnih, neobičnih, kriminalističkih… Naučili smo da stvaranju teksta možemo pristupiti opušteno i prepustiti se mašti. Nakon čitanja naših tekstova došli smo do zaključka da nam ne treba određena tema da stvorimo nešto lijepo. Sa samo malo truda i volje možemo stvoriti sve što poželimo. Svima se radionica svidjela jer smo stvarali nešto svoje, svi su bili sretni i ponosni na svoje priče.

ČASOPIS OK ONLINE