2. dani medijske pismenosti

Autor: Tina Majnarić, 15. 4. 2019.

RAVNA GORA, 15.travnja 2019.

Tekst: Tina Majnarić

Dane medijske pismenosti pokrenula je Agencija za elektroničke medije i UNICEF s ciljem edukacije djece, roditelja i nastavnika o medijskoj kulturi. Ove godine Dani medijske pismenosti održavaju se od 8. do 12. travnja. Naša škola također se priključila obilježavanju. Učiteljice razredne nastave sa svojim su učenicima čitale Slikovnicu o medijima koja na zanimljiv i djeci zabavan način pomaže razlikovati svijet medija i stvarnog svijeta. S učenicima šestog razreda održana je radionica na temu pozitivnih i negativnih strana interneta. U sklopu te teme naglasak je bio na vrstama elektroničkog nasilja i kako se suočiti s njim, tj. kome se obratiti za pomoć. Također im je podijeljena i knjižica Djeca i mediji.

Ne smijemo zaboraviti ni naše vrtićance- i njihove tete su s njima čitale Slikovnicu o medijima koja im je bila poticaj za niz vrlo interesantnih i edukativnih radionica.

ČASOPIS OK ONLINE