Hippo Competition

Autor: Tina Majnarić, 4. 4. 2019.

Ravna Gora, 4. travnja 2019.

Tekst: Andrijana Simčić

HIPPO Competition je međunarodno natjecanje iz engleskog jezika koje se u Hrvatskoj održava već sedmu godinu. Organizator natjecanja je udruga Global HIPPO Hrvatska. U prvom krugu natjecanja održanom u našoj školi u subotu 22. veljače 2019. godine, ispitu je pristupilo 8 učenika, a sve su koordinirale nastavnice Nataša Kufner Delak i Andrijana Simčić. Natjecanje je bilo podijeljeno u dvije kategorije: HIPPO 1 i HIPPO 3. Učenici su prema kategorijama bili podijeljeni u dvije učionice te su obje skupine pristupile ispitu istovremeno.

Učenici koji su ušli u polufinalni krug natjecanja:

HIPPO 1 – jedna učenica koja je test riješila s maksimalnih 50 bodova:

4.razred – Janja Štefanac, mentorica Andrijana Simčić

HIPPO 3 – jedna učenica koja je test riješila s maksimalna 54 boda:

8. razred – Anika Kauzlarić, mentorica Nataša Kufner Delak

Anika i Janja su u subotu 30. ožujka 2019. sudjelovale na polufinalnom natjecanju koje se održalo u OŠ Turnić u Rijeci. Vjerujemo da su dobro riješile test i nadamo se njihovom prolasku u finale koje će se održati sredinom svibnja 2019. u Italiji (Lido di Jesolo).

U Rijeku smo putovali zajedno s polufinalistima OŠ Lokve, lijepo se s njima podružili, stekli neka nova prijateljstva te sve ovjekovječili fotoaparatom! :)

ČASOPIS OK ONLINE