ŽUPANIJSKO NATJECANJE ČITANJEM DO ZVIJEZDA

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 18. 2. 2019.

RAVNA GORA, 14.2.2019.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda ove godine održano je u našoj školi. Ovo je peta godina kako se provodi natjecanje koje su osmislili knjižničari međimurske županije. Svake godine uključuje se više škola i knjižnica. Natjecanju, koje se provodi u dva dijela, pristupilo je 16 škola, 16 timova: OŠ NIkola Tesla, OŠ Ivana Zajca, OŠ Pećine, OŠ Klana, OŠ Scuola elementare Dolac, OŠ Srdoči, PŠ Baška, OŠ Podmurvice, OŠ Ivana Rabljanina Rab, OŠ Ivanke Trohar iz Fužina, OŠ Malinska -Dubašnica, OŠ "Jelenje - Dražice", OŠ Rikard Katalinić Jeretov iz Opatije, OŠ Eugen Kumičić, OŠ Kostrena i škola domaćin. U kategoriji kreativnih uradaka/ plakata sedam škola imalo je svoje predstavnike.

Najbolji u kategoriji kviza znanja bili su učenici iz OŠ Nikola Tesla iz Rijeka, OŠ Ivana Rabljanina iz Raba i tim naše škole. Kako na državno idu samo dva tima, tim iz Raba i naš tim, koji su imali jednak broj ostvarenih bodova, pristupili su dodatnom ispitu. Dodatnim bodovima naš je tim osigurao prolaz na državno natjecanje koje će se održati u Čakovcu početkom svibnja.

Našu školu predstavljale su Patricia Svetličić 8.r., Valnea Šporer  7.r. te  Rozmari Perlić 7.r.

U kategoriji plakata najbolje su se predstavile OŠ „Klana“ i OŠ Rikarda Katalinića Jeretova iz Opatije.

Čestitke svim natjecateljima i njihovim mentorima!

ČASOPIS OK ONLINE