ČITANJEM DO ZVIJEZDA, ŠKOLSKO NATJECANJE

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 19. 12. 2018.

RAVNA GORA, 7.12.2018.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

Čitanjem do zvijezda je kviz u znanju i kreativnosti, projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara koji su pokrenuli knjižničari Međimurske županije. Održava se 10 godinu s ciljem poticanja čitanja kod učenika osnovnih i srednjih škola. Ovogodišnja tema natjecanja su ljetni praznici sa službenim nazivom "Ljeto priča priče". Naslovi koje smo trebali pročitati su: Julijana Matanović, Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom, Jasminka Tihi-Stepanić, Ljeto na jezeru Čiču i Erich Kästner, Blizanke.

U našoj školi Čitanjem do zvijezda provodi se kao izvannastavna aktivnost školske knjižnice. Uključeno je 10-ak učenika. Na natjecanje školske razine pristupilo je 6 učenica. To su: Gabrijela Čadež, Rozmari Perlić, Valnea Šporer, Patricija Tepšić, Ela Gašperić i Patricia Svetličić. Najbolje rezultate u kvizu znanja ostvarile su: Patricia Svetličić i Valnea Šporer. Do trećeg člana ekipe, koja ide dalje na županijsko natjecanje, došli smo dodatnim ispitivanjem jer su učenice Ela Gašperić i Rozmari Perlić imale isti broj bodova. Za samo dva boda učenica Rozmari Perlić izborila je ulazak u ekipu.

Čestitke svima!

Županijsko natjecanje održat će se u našoj školi u veljači 2019.

Veselimo se!!!

ČASOPIS OK ONLINE