STEM auto dolazi u Ravnu Goru

Autor: Nina Majnarić Mirković, 4. 9. 2018.

U srijedu, 5. rujna 2018. , našu će Školu posjetiti STEM auto. STEM auto je 'bibliobus' modernog doba, u ciklusima putuje po Hrvatskoj, prvenstveno po manjim mjestima i služi kao poticaj djeci i mladima da se zainteresiraju za STEM područja i kompetencije. STEM je povezan s vještinama kritičkog razmišljanja i snalaženja u situacijama, čineći polaznike ovih radionica spremnijima za izazove s kojima će se susresti kao građani 21. stoljeća.

U projektu edukatori Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) putuju po Hrvatskoj i održavaju besplatne radionice programiranja i robotike. U našoj će Školi održati dvije radionice za skupinu učenika nižih i viših razreda.

Detalje o planiranoj ruti i radionicama te drugim informacijama možete pogledati na web stranicama IRIM-a: CroatianMakers.hr. STEM auto je u 2016. i 2017. putovao po Hrvatskoj u 4 ciklusa. Edukatori su u dvije godine projekta održali više od 100 besplatnih radionica za preko 1600 djece u regijama Slavonije, Dalmacije i otoka te središnje Hrvatske. Detaljnije o projektu možete pročitati ovdje, a ovdje je interaktivna karta prošlih ciklusa STEM auta.

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.