ČITANJE ZAISTA NE POZNAJE GRANICE

KOPAR, 23.5.2018.

Tekst: Ivana Ćurić

Već treću godinu u našoj se školi provodi hvalevrijedan projekt Čitanje ne poznaje granice ili na slovenskom jeziku Branje ne pozna meja. Riječ je o suradnji slovenskih i hrvatskih knjižnica koje čitaju autore susjednih zemalja - u Sloveniji se čitaju hrvatski autori, a u Hrvatskoj slovenski. Pod vodstvom knjižničarke Žakline Majetić Mufić i uz pomoć knjižničarke Ivane Ćurić, ove su godine u projekt bili uključeni učenici trećih razreda s učiteljicom Snježanom Sveticki koji su čitali Kekec iznad samotnog ponora Josipa Vandota te učenici sedmih razreda s učiteljicom Anom Majnarić Radošević koji su čitali knjigu Dese Muck Totalno ozbiljno savršeni - bonton za tinejdžere. Osim čitanja, učenici su izradili i poklone tematski vezane upravo uz knjige koje su čitali, a njime su razveselili naše prijatelje iz OŠ Antona Ukmarja iz Kopra koja nam je škola partner u projektu. Učenici su uživali u zajedničkom čitanju knjiga, ali posebno ih je veselio odlazak u Kopar.

Kako je neša škola prošle godine naša škola bila domaćin završnog susreta sa školom partnerom iz Kopra, ove su godine upravo oni, na čelu s voditeljicom projekta Matejom Kokošar organizirali druženje za pamćenje. Nakon dvosatnog ugodnog putovanja u Kopru nas je dočekao sunce, osmjesi i gostoprimstvo kako se pamti! Naši su domaćini bili iznimno ljubazni i odlučni u namjeri da nam gostovanje kod njih ostane u predivnom sjećanju u čemu su i uspjeli. Lijepa škola, predivni pokloni i ukusan ručak bili su nezaboravni, ali posebno nas je oduševila poruka slovenskog predsjenika koja je zahvaljujući jednom od učenika koparske škole bila upućena direktno nama! Nakon posjeta školi, uslijedila je i šetnja Izolom okupanom suncem. Predivno prijateljstvo i ugodno druženje nastavit će se i iduće godine kada ćemo ponovno mi biti domaćini. Hvala našim domaćinima, veselimo se novom druženju!

objavio: Unknown   datum: 23. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »