VRTIĆANCI I HRVATSKE ŠUME VOLE ŠUMSKE ŽIVOTINJE

Ove godine u vrtiću smo započeli projekt "Šumske životinje". S obzirom da živimo tako blizu šume. šumske životinje su nam isto tako blizu pa smo odlučili malo se pozabaviti tom temom. U isto vrijeme saznali smo i za program "Tko to ide tko to gazi po šušatvoj šumskoj stazi?" od Hrvatskih šuma, pa smo sklopili suradnju s tim časopisom budući da nas veže ista tema i želja da djecu potičemo na usvajanje novih spoznaja i razvijanje pozitivnih navika prema očuvanju šume i šumskog stanovništva. Sada se svakog mjeseca u časopisu "Hrvatske šume" objavljuju radovi i komentari naših vrtićanaca.  Detalje našeg projekta i objavljene radove pogledajte u nastavku članka.

Naš projekt podijelili smo u dva dijela. U prvom smo dijelu pričali, gledali slike o životinjama koje spavaju zimski san (medvjed, puh, jež, vjeverica i jazavac). U drugom dijelu posvetili smo se životinjama koje ne spavaju zimski san (lisica, vuk, ris, srna, jelen, zec, vepar).

Puno smo saznali i naučili o životinjama, a sve smo popratili plakatima, crtežima, pričama, pjesmicama i recitacijama.

Taman kad smo započeli s provedbom našeg projekta, saznali smo za program "Tko to ide, tko to gazi po šuštavoj šumskoj stazi?"  pa smo se uspostavili suradnju budući da nas veže ista tema i želja da djecu potičemo na usvajanje novih spoznaja i razvijanje pozitivnih navika prema očuvanju šume i šumskog stanovništva. Sada se svakog mjeseca u časopisu "Hrvatske šume" objavljuju radovi i komentari naših vrtićanaca.

Snježana Janeš

Martina Grgurić

Zadatak ovog broja u programu "Tko to ide, tko to gazi po šuštavoj šumskoj stazi?" bio je nacrtati ili napisati nešto o srni.

Rad naše Eme Jakovac nalazi se u gornjem desnom kutu, a njezin zanimljiv komentar o srni koju je nacrtala okruženu cvijećem i obasjanu suncem jest da "košuta voli živit sa svojim mužem jelenom".

Na temu vjeverice naši vrtićanci izradili su zanimljive figurice, a objavljena je vjeverica naše Nike Jurčević.

objavio: Administrator   datum: 20. 3. 2015.