SVJETSKI DAN UČITELJA - NAGRADE ŠKOLAMA I PRIZNANJA PROSVJETNIM DJELATNICIMA

Dvanaest odgojno-obrazovnih djelatnika i četiri odgojno-obrazovne ustanove Primorsko-goranske županije nagrađeno je prilikom svečanog obilježavanja Svjetskog dana učitelja u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku. svečanost je organizirala Primorsko-goranska županija koja je najuspješnije djelatnike i ustanove nagradila priznanjem i novčanom nagradom.

Od ukupno deset predloženih, najuspješnijim odgojno-obrazovnim ustanovama ove su godine proglašeni Dječji vrtić Fijolica iz Novog Vinodolskog, OŠ Zamet i Nikola Tesla iz Rijeke, te naša škola. Ovogodišnje laureate odabrali su prošlogodišnji dobitnici Županijskih nagrada, a predstavnica Ljiljana Kencel-Drandić, ravnateljica Učeničkog doma Podmurvice pročitala je obrazloženja nagrada. Osim župana Zlatka Komadine dobitnicima je čestitala i pročelnica Odjela gradske uprave za odgoj i školstvo Sanda Sušanj koja je istaknula da je učiteljska profesija svakodnevno pred novim izazovima čime je, baš kao i izjavom da koliko ulažemo u djecu, toliko ulažemo u budućnost, jasno istaknula kompleksnost učiteljskog poziva.

Ministar Radovan Fuchs poslao je čestitku u kojoj je naglasio: "Učiti i odgajati djecu velika je obveza za koju treba puno ljubavi, žrtve i odricanja, stoga je vaš poziv jedan od najodgovornijih, ali i najplemenitijih. vi djeci i mladima otvarate životne vidike, poučavate ih novim znanjima, odgajate ih da budu uzorni građani, dobra djeca svojih roditelja, iskreni prijatelji... Vaš predan profesionalni rad dugoročni je zalog hrvatske budućnosti."

Žaklina Majetić Mufić

objavio: Dušan Stanković   datum: 11. 10. 2011.