BRIGA O OKOLIŠU SE NE UČI, ONA SE ŽIVI!

RAVNA GORA, 22. travnja 2021.

Tekst: Zvonimir i Antonija Liker, Ivan Kauzlarić

Za Dan planeta Zemlje odlučili smo očistiti dio uz cestu po kojoj se šetamo od Ravne Gore do potočića u Hlevcima. Krenuli smo od naše kuće. Naoružali smo se rukavicama i maskicama  zbog miševa. Uzeli smo kišne kabanice i kišobran jer je nebo postajalo sve oblačnije.

Već na početku našeg puta naišli smo na jako mnogo smeća i krenuli smo s akcijom čišćenja. Brzo smo napunili prvu vrećicu svakakvim smećem. Za napuniti ovu vrećicu prešli smo put od 300 metara. Moramo vam reći da ima jako puno malih staklenih bočica od alkoholnih pića i jako puno limenki pive. Bili smo jako tužni što smo na tako malom putu pronašli toliko puno smeća. Još smo više željeli očistiti našu prirodu. Drugu vrećicu napunili smo sljedećih 300 metara. Došli smo do mjesta koji zovemo Škrilj i tamo je jedna klupica. Ljudi koji šetaju vole se tu odmoriti, ali ne misle baš na okoliš jer smo oko klupice pronašli jako puno kutija cigareta, limenki i naravno malih staklenih bočica.

Sve tužniji krenuli smo dalje čistiti našu cesticu do potočića, no tada smo naišli na veliku jamu koja je nažalost bila puna smeća, ali i do te jame sakupili smo punu treću vrećicu smeća. Tada je zagrmilo, malo smo se uplašili i krenuli smo prema kući jer je počela padati i kišica.

Kiša je nažalost prekinula naše današnje čišćenje, ali mi ćemo nastaviti. Željeli bismo očistiti do kraja cesticu po kojoj se često šetamo.

Poruka učiteljica: Bravo Zvonimire, Antonija i Ivane! yes

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 26. 4. 2021.