Škole za Afriku

Autor: Tina Majnarić, 10. 1. 2019.

RAVNA GORA, 10.siječnja 2019.

Tekst: Monika Bajt Stepić

U školskoj se godini 2018./2019. Osnovna škola Dr. Branimira Markovića uključila u projekt „Škole za Afriku“. Tijekom mjeseca prosinca organizirane su kreativne radionice za učenike, a u realizaciju radionica aktivno su se uključili učenici putnici, učenici 5. razreda u okviru izvannastavne aktivnosti „Građanski odgoj i obrazovanje“ te učenici uključeni u kreativni program Hrvatska srednjevjekovna pismenost. Ovomu su projektu svoj doprinos dale i učiteljice Branka Padavić, Romana Mance, Jadranka Pintar, Nina Gecan, knjižničarka Tina Majnarić te pedagoginja Monika Bajt Stepić. Učenici su izradili brojne kreativne božićne ukrase. U organizaciji Društva „Naša djeca“ Ravna Gora, 16. prosinca 2018. godine, organizirana je prodajna izložba uz priredbu „Djed Mraz“. Prikupljena su novčana sredstva u iznosu od 500,00 kn. Društvo „Naša djeca“ Ravna Gora doniralo je iznos od 50,00 kn. Na račun UNICEF-a uplaćena su novčana sredstva u ukupnom iznosu od 550,00 kn.

ČASOPIS OK ONLINE