Posjet Skloništu za napuštene životinje

Autor: Tina Majnarić, 6. 12. 2018.

14.studenog 2018., Lič

Tekst: Monika Bajt Stepić

Učenici 5. razreda naše škole s razrednicom Brankom Padavić i pedagoginjom Monikom Bajt Stepić posjetili su Sklonište za napuštene životinje u Liču. Voditeljica skloništa Milka Mijanović upoznala ih je sa skloništem u kojem borave životinje, odnosno psi sa područja dijela gradova i općina Gorskog kotara i Grada Rijeke. Opisala je način zbrinjavanja i udomljavanja životinja, a njihov je cilj pružiti svakoj životinji dom pun ljubavi. Posjet skloništu omogućio je učenicima da realiziraju dio sadržaja izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje te da je naš zadatak da kao odgovorni građani brinemo o svojim kućnim ljubimcima te o njihovim potrebama. Učenici su upoznali i životinje koje trenutno borave u skloništu, a posebmo ih je razveselila igra sa štencima.

Učenici i voditeljice prikupili su sredstva za kupnju hrane za pse koju su donirali skloništu.

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.