Prevencija ovisnosti i vršnjačkog nasilja

Autor: Tina Majnarić, 29. 11. 2018.

29.11.2018., Ravna Gora

Tekst: Tina Majnarić

U suradnji s PP-om Delnice u našoj je školi održano predavanje za učenike 7. i 8. razreda s ciljem preveniranja ovisnosti, rizičnog ponašanja i međuvršnjačkog nasilja. Od 15. studenog  do 15.prosinca  obilježava se Mjesec borbe protiv ovisnosti, a predavačica, policijska službenica Kristina Lakotić, naglasila je učenicima i datum 25. studenog koji je Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama. Jedne od tema predavanja su bile: posljedice ovisnosti (alkohola i kockanja); koje vrste nasilja postoje, gdje se ono događa, koje su njegove posljedice i kako ga spriječiti. Učenicima je objašnjeno kako nasilju i porocima uvijek treba jasno i glasno reći ne.

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.