Bajkaonica

16.11.2018., Ravna Gora

Tekst: Tina Majnarić

Naša je škola prošloga petka bila domaćin manifestacije Bajkaonica u organizaciji društva Naša djeca. Društvo Naša djeca Ravna Gora priključilo se projektu društvene odgovornosti tvrtke Beiersdorf Hrvatska kojim se pruža podrška obiteljima pomažući djeci i odraslima u ostvarenju njihovih punih potencijala. Kroz Bajkaonicu se tako stvaraju nove priče, čitaju već poznate bajke, razvijaju tehnike i vještine slušanja,  pripovijedanja, maštovitosti i kreativnosti. Prije samog početka pripovijedanja bajki, uzbuđenu djecu i goste u publici pozdravile su ravnateljica škole Nataša Možgon Kauzlarić, tajnica društva Naša djeca Snježana Krpez te predsjednica društva Naša djeca Ravna Gora Dragica Glad Dožaić. Nakon njihovih pozdravnih govora, u dvoranu je ušao ambasador Niveina projekta glumac i umjetnik Zijah Sokolović pa je Bajkaonica mogla započeti. Učenicima od 1.-8. razreda ispričao je jednu priču i jednu bajku. Priča koju su djeca slušala bila je ona pobjednička ovogodišnje Bajkaonice čiji su autori djeca iz Svetog Križa Začretja, a naziv joj je Nesipričane priče…kojima nema kraja. Nakon te priče, Zijah je ispričao i bajku Ružno pače, a publika je njegove interpretacije slušala i gledala s oduševljenjem.

No ovo nije bio prvi put da se u našoj školi održala Bajkaonica. Dragica Glad Dožaić je, kao educirana pripovjedačica Bajkaonice, u listopadu ove godine našim vrtićancima ispričala nekoliko priča. Djeca vole da im se priča i pripovijeda, pa već  i sada sljedeću Bajkaonicu čekaju s nestrpljenjem.

Više fotografija pogledajte klikom na Više

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 19. 11. 2018.

« Studeni 2019 »

katalog knjižnice

ELEKTIRE

ODABRANI UDŽBENICI 19./20.

Priloženi su odabrani udžbenici i radni materijali za nastavnu godinu 2019./2020 koji će biti u uporabi u 1., 5. i 7. razredu (KEM,BIO,FIZ) u koje se uvode novi predmetni kurikulumi doneseni u siječnju 2019.

LETAK, DR. STR..pub 2019. (1).pub