Tjedan kodiranja - EU Code Week 2018.

Autor: Nina Majnarić Mirković, 25. 10. 2018.

Od 15. do 19. listopada na nastavi informatike obilježili smo Tjedan kodiranja. EU Code Week inicijativa je Europske komisije kojoj je cilj pokazati kako programiranjem realizirati vlastite ideje, povećati vidljivost programiranja i okupiti motivirane učenike u cilju zajedničkog učenja. U sklopu Projekta ProMikro, učenicima 6. razreda  su podijeljeni micro:bitovi – mikroračunala koja će učenici moći koristiti za različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti u školi i kod kuće. S algoritamskim načinom razmišljanja i problemskim pristupom učenici su se, osim na micro:bitovima, imali prilike upoznati i programiranjem robota mBota i igrica u Scratchu.

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.