Programiramo robote u Croatian Makers ligi

Autor: Nina Majnarić Mirković, 2. 10. 2018.

Nakon vrlo uspješne radionice STEM auta, održane 5. rujna 2018., naša se Škola prijavila za sudjelovanje u Croatian Makers ligi, projektu koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Unatoč velikom broju prijava, naša je Škola jedna od 50 novouključenih sudionika CM lige. mBot roboti stigli su u Školu, a učenici su imali priliku sami složiti i isprogramirati svoje robote. mBotovi su učenicima vrlo zanimljivi i privlačni, te im nude odličnu mogućnost da znanje koje su stekli iz programiranja i računalnog razmišljanja primijene u stvarnim situacijama.  Prvo kolo natjecanja CM lige očekuje nas već 15.10.2018. kada ćemo imati priliku spojiti kreativnost, izazov, druženje i učenje.

Više o projektu CM lige i održanoj radionici STEM auta pročitajte na mrežnim stranicama Croatian Makers lige.

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.