RUJAN U ZNAKU KLASIČNE GLAZBE

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 28. 9. 2018.

RAVNA GORA, 5.9.-9.9.2018.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

6. rujna posjetila nas je naša poznata pijanistica Nada Majnarić. Nada je organizatorica Festivala komorne glazbe koji se svako godine održava u Domu kulture početkom rujna. Ove godine festival se održava po 13. put i donio nam 5 izvrsnih koncerata. Na festivalu su nastupili brojni umjetnici tijekom svih godina održavanja festivala, a ove godine posebno su nas veselili nastupi naših učenika Gabrijele Leš, Tonke Šćuka, Karle Pezerović i Vita Margitića koji paralelno s osnovnom školom polaze glazbenu školu Ivo Tijardović u Delnicama.

Svake godine Nada ljubav prema glazbi dijeli s učenicima naše škole i u prostoru glazbene kulture održi koncert. Na taj način kod učenika razvija senzibilitet za tu vrstu glazbe, glazbe koja bez obzira na nova vremena ostaje, traje, glazba koja je, kako sama Nada kaže, biser umjetnosti. Svake godine naši učenici redovito posjećuju Festival i jedni su od najbrojnije i najsenzibilnije publike, a koliko je sam Festival utjecao na nove generacije dokazuju mladi umjetnici našeg kraja koji su nakon osnovnoškolskog obrazovanja nastavili baviti se glazbom amaterski ili profesionalno.

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.