PROJEKTNI DAN PODRUŽNICE PREDŠKOLSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA I ŠKOLE PRI KOJOJ DJELUJE

Autor: Unknown , 12. 4. 2018.

12.4.2018., RAVNA GORA

Tekst: Helena Skender

12. travnja 2018. održan je Projektni dan podružnice predškolskog odgoja i obrazovanja i škole pri kojoj djeluje, kao jedno od događanja u sklopu projekta „Ravnogorski vrtić slavi 50-ti rođendan“ povodom obilježavanja 50 godina predškolskog odgoja i obrazovanja u Ravnoj Gori. Održana su tri sklopa radionica:

- u nižim razredima OŠ na teme: rođendanska čestitka, kutije asocijacija (poveznice vrtića i škole), košarica cvijeća za rođendan te rekompozicija torte s voditeljicama/učiteljicama Natašom Lakotić, Gordanom Podobnik, Snježanom Sveticki te Jadrankom Pintar.

- druga radionica tematski je bila vezana uz matematiku: dijelovi torte te tulipani za rođendanski buket. Voditeljica je bila prof. matematike Branka Padavić

- treći sklop radionica obuhvaćao je radionice u višim razredima OŠ na teme: izrada foto pregleda 50 god. dječjeg vrtića, glazbene teme, njemačka i informatička radionica te ravnogorski govor, slova i pričanje priče. Voditeljice su bile profesorice Marina Crnić, Ana Majnarić Radošević, Žaklina Majetić Mufić, Nina Majnarić Mirković, Romana Mance i Ivana Ćurić.

Naglasak je bio na suradnji školske djece i djece polaznika vrtića. Ovakav način međusobnog prožimanja nadovezuje se na ranije suradnje vezane uz projektne dane škole, a prvi puta u povijesti održan je projektni dan vrtića u koji se uključilo djecu i djelatnike škole. Mnoštvo pozitivnih reakcija, dojmova djece i ostalih sudionika potvrda su kvalitete takvog načina rada. Projektni dan osmislila je odgajateljica Helena Skender, a uz nju voditeljica projekta bila je i odgajateljica Snježana Janeš.

KALENDAR ŠKOLE 2017./2018.
2017-18.png