GLAZBENE ČAROLIJE I NATJECANJE ZBORA BREZICE

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 27. 3. 2018.

26.3.2018., RIJEKA

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

Tradicionalna manifestacija Dječje glazbene čarolije održava se već 14. godinu zaredom. Glazbena smotra dječjih zborova Primorsko - goranske županije svake godine okuplja zborove, sastave, klape i druge skupine dječjeg glazbenog stvaralaštva koji svoje znanje, talent i rad mogu pokazati jedni drugima i široj javnosti. Mladi tamburaši HKD-a Gora otvorili su Čarolije izvevši svečanu pjesmu Prim.-goranske županije Zavičaju tebi uz pjevanje združenih zborova, a zatim se predstavili s još dvije skladbe pod vodstvom učiteljice Nedeljke Poljančić. U sklopu Čarolija održava se i natjecateljski dio, Ove godine smo se i mi prijavili. Nastupili smo s tri skladbe, dvoglasne i troglasne, a cappella i uz klavirsku pratnju Kristine Puh pod vodstvom Žakline Majetić Mufić. Osvojili smo 80 bodova i 2. nagradu.

Čestitke svim zborašima i tamburašima!

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.