TERENSKA NASTAVA U ZAGREBU

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 27. 3. 2018.

ZAGREB, 19.3.2018.

Tekst: Romana Herljević, prof.

Povodom obilježavanja Dana hrvatskoga jezika koji se svake održavaju u mjesecu ožujku, od 11. do 17. ožujka, učenici predmetne nastave naše škole otišli su na terensku nastavu u Zagreb. Posjetili su Sabor Republike Hrvatske, gimnaziju Tituša Brezovačkog, Hrvatsku akademiju znanosti i umjetnosti, obišli Gornji Grad te pogledali igrani film Čudo.

U Saboru smo saznali osnovne činjenice iz povijesti Hrvatskog sabora, ulogu Sabora u očuvanju hrvatskoga jezika, funkcioniranje Sabora kao nacionalnog parlamenta države članice Europske unije te pojmove kao što su: Ustav, zakon, zastupnik, radno tijelo, plenarna sjednica i druge.

U gimnaziji Tituša Brezovačkoga učenici su se upoznali s načinom kako se uči u srednjoj školi, doznali su sve o znamenitim ustanovama i ljudima koji su u neposrednoj blizini same zgrade gimanzije koje smo i obišli.

U Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti vidjeli smo originalnu Bašćansku ploču – dragi kamen hrvatske pismenosti i iscrpno ponovili sve znanje o njoj.

Na kraju su učenici u kinu pogledali film Čudo koji nikoga nije ostavio ravnodušnim.

KALENDAR ŠKOLE 2018./2019.