Ravnogorci na predstavljanju projekta „Hrvatska stvara“

Autor: Nina Majnarić Mirković, 8. 3. 2018.

U utorak, 6. ožujka 2018., šestero učenika naše Škole prisustvovalo je predstavljanju projekta „Hrvatska stvara“ na Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci. Nakon uvodnih riječi pročelnice Odjela za informatiku te zamjenika riječkog gradonačelnika učenici su slušali izuzetno zanimljivo predavanje Marina Trošelja iz tvrtke STEMI, koja je jedan od pokretača Projekta. S puno entuzijazma i žara opisao je, kako je s kolegama iz fakulteta odlučio napraviti prvog robota te način ostvarivanja tog cilja. Na taj način žele mlade inspirirati i pokazati im da se može uspjeti u ostvarivanju svojih želja i snova. U sklopu predstavljanja Projekta, održana je i radionica za učenike i nastavnike u Scratchu. Naši su se učenici odlično proveli i pri tom zaključili, da programiranje može biti i te kako zabavno!

Više o Projektu pročitajte na stranicama:

KALENDAR ŠKOLE 2017./2018.
2017-18.png