KNJIŽEVNI SUSRET ZA PAMĆENJE

Autor: Unknown , 16. 11. 2017.

15.11.2017., RAVNA GORA

Tekst : Ivana Ćurić

Naša je škola jučer, 15. studenog 2017. godine, imala čast ugostiti mladu književnicu Bojanu Meandžiju. Ususret obilježavanju Dana sjećanja na Vukovar, Bojana je učenicima predstavljanjem svog autobiografskog romana približila strahote Domovinskoga rada iz perspektive tinejdžerice. Njezin je roman „Trči, ne čekaj me…“ napisan u prostorijama atomskog skloništa iz pera uplašene mlade djevojke.

Opisujući sirene koje su označavale opasnost, strah, proživljenu tugu te naposljetku osjećaj olakšanja i sreće nakon što se oglasila posljednja sirena koja je označila kraj sukoba i povratak normalnoj svakodnevici, književnica je učenike i učitelje okupljene u prepunoj učionici ostavila pod snažnim dojmom. Bojana nas je podsjetila na prave životne vrijednosti i važnost odrastanja djeteta u bezbrižnom okuženju.

Hvala joj na dirljivom i emotivnom književnom susretu!

KALENDAR ŠKOLE 2017./2018.
2017-18.png