KLASIČNA GLAZBA I U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 11. 9. 2017.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

RAVNA GORA, 8.rujna 2017.

Posjetila nas je naša poznata pijanistica Nada Majnarić. Na njenu inicijativu u Ravnoj Gori se svake godine održava Festival komorne glazbe. Ove godine festival se održavao po 14. put s pet izvrsnih koncerata. Na festivalu su nastupili brojni umjetnici tijekom svih godina održavanja festivala, a ove godine predstavili su nam se Anđelko Krpan, Kvartet Sebastian, Hrvoje Štimac, Marta Beljan, Tomislav Poljančić i mnogi drugi.

Svake godine, Nada ljubav prema glazbi dijeli s učenicima naše škole i u prostoru glazbene kulture održi koncert. Ove godine su s njom došli violinist Anđelko Krpan i trubač Tomislav Poljančić. Na taj način kod učenika se razvija senzibilitet za tu vrstu glazbe, glazbe koja bez obzira na nova vremena ostaje, traje, glazba koja je, kako sama Nada kaže, biser umjetnosti. Svake godine naši učenici redovito posjećuju Festival i jedni su od najbrojnije i najsenzibilnije publike, a koliko je sam Festival utjecao na nove generacije dokazuju mladi umjetnici našeg kraja koji su nakon osnovnoškolskog obrazovanja nastavili baviti se glazbom amaterski ili profesionalno.

KALENDAR ŠKOLE 2017./2018.
2017-18.png