OBILJEŽAVANJE OLIMPIJSKOG DANA

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 8. 9. 2017.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

RAVNA GORA, 7.9.2017.

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi.

Svake godine, tradicionalno, i naša se škola uključuje u program.

Susret je održan u sportskoj dvorani. Nakon uvodnog, pozdravnog dijela učitelja Zorana Skendera, učenicima je demonstriran karate kao najstarija i najraširenija borilačka vještina. Učenici su, uz vodstvo mentora, prošli osnovne ove borilačke vještine.

U drugom dijelu pridružila su nam se i djeca Podružnice predškolskog odgoja. Drugi dio bio je namijenjen zumbi, vježbanju uz glazbu. Učiteljica Sara Ružić pripremila je zanimljivu koreografiju koju su učenici uspješno savladali.

Hvala našim gostima-mentorima! Uživali smo!

KALENDAR ŠKOLE 2017./2018.
2017-18.png