NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU DJEČJIH ZBOROVA BREZICE OSVOJILE SREBRO

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 29. 3. 2017.

POŽEGA, 25.3.2017.

4. međunarodno natjecanje dječjih zborova  Vallis aurea cantat – Požega 2017. održalo se 25.3. u Glazbenoj školi u Požegi.
Organizatori natjecanja su Hrvatska udruga zborovođa i Glazbena škola Požega. Sudjelovalo je 25 zborova dječjeg uzrasta iz Vinkovaca, Virovitice, Velike Gorice, Đakova, Karlovca,  Nove Gradiške Vukovara, Slavonskog Broda, Našica, Starog Petrovog Sela, Lobora, Markovaca (Slovenija), Osijeka,  Suhopolja, Šentjerna (Slovenija), Belog Manastira, Laškog (Slovenija), Slovenj Gradeca, Ravne Gore i Požege.  Natjecanje je namjenjeno svim dječjim zborovima, bez obzira koju vrstu ili stil glazbe pjevaju – klasičnu, duhovnu, folklornu ili popularnu glazbu. Natjecati su se mogli svi amaterski, crkveni i školski zborovi te folklorna društva, dječje klape i drugi ansambli čiji su pjevači u dobi od sedam do petnaest godina.Zborovi su se natjecali za zlatne, srebrne i brončane nagrade te u konačnici za veliku nagradu ( Grand Prix), a ocjenjivački odbor činili su glazbena pedagoginja Tatjana Merkl, vokalni pedagog Bojan Pogrmilović, muzikologinja Snežana Ponoš i skladatelj, dirigent i učitelj glasa Branko Starc.

Ovakva radost i veselje muziciranja rijetko se mogu sresti na nekim drugim natjecanjima ili susretima. Sve je koncipirano tako da je u prvom planu mali pjevač, odnosno zbor, a nije primaran rezultat. Primarno je što ljepše pjevanje, a rezultat je posljedica takvog nastupa.

Zbor Brezice natjecao se folklornoj kategoriji (jednoglasne/dvoglasne skladbe). Izvrsnim nastupom i interpretacijom ocijenjen je s visokih 17 bodova i time je osvajio srebrnu nagradu VII. stupnja. Predstavili smo se pjesmama: Naranča, Dodolska i Bring me little water Sylvie.

Predivno iskustvo, natjecanje i muziciranje, dobra zabava i druženje obilježili su taj dan koji ćemo dugo pamtiti. Veselimo se našem postignuću i nastavit ćemo raditi u istom smjeru te njegovati zborsko pjevanje jer odrastanje uz glazbu i zajedničko muziciranje budućnost je naše kulture.

KALENDAR ŠKOLE 2016./2017.

LITERARNI RADOVI
CRVENKAPICA.docx

Dječji pjevački zbor "Brezice"

YouTube Dječji pjevački zbor

Više o zboru Brezice klikni na sliku!