DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Unknown , 23. 2. 2017.

U našoj je školi u četvrtak, 23. veljače 2017., obilježen Dan ružičastih majica – dan protiv vršnjačkog nasilja. Ideja je podići svijest o problemu vršnjačkog nasilja i negativnim posljedicama koje ono može ostaviti na razvoj pojedinca.

Dan ružičastih majica program je prevencije vršnjačkog nasilja, ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega riješeno je sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke zbog koje je u školu nosio ružičastu majicu. Ružičaste majice, koje su solidarno nosili i njegovi kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative i kasnije međunarodno priznate obljetnice.

Naša pedagoginja Monika Bajt Stepić u okviru obilježavanja programa provela je niz aktivnosti s učenicima razredne nastave, polaznicima podružnice predškolskog odgoja te s učenicima predmetne nastave. Za učenike od 5. do 8. razreda predavanje je održala djelatnica iz PP Delnice Monika Fak.  Svi učenici aktivno su sudjelovali i naučili kako se nositi s nasiljem u školi te kome se obratiti ako uoče nasilje ili postanu žrtve nasilja. Plakat s temom Dana ružičastih majica izložen u holu škole izradila je Paola Pleše Svetličić, učenica 5. razreda.

Cilj nam je potaknuti tolerantno ponašanja, među učenicima razvijat svijest i emocije koje će im pomoći prihvatiti razlike i prilagoditi im se, razumjeti ih i početi cijeniti. Želimo stvoriti ozračje u kojem će se svako dijete osjećati prihvaćeno i voljeno.

Slike s Dana ružičastih majica pogledajte u Fotogaleriji

KALENDAR ŠKOLE 2016./2017.

LITERARNI RADOVI
CRVENKAPICA.docx

Dječji pjevački zbor "Brezice"

YouTube Dječji pjevački zbor

Više o zboru Brezice klikni na sliku!