KVARNERIĆ 2016.

”Kvarnerić ” je festival dječjeg stvaralaštva! Od 2002. godine održava se neprekidno svake godine na području Primorsko goranske-županije! Skladbe nastaju u glazbeno literarnim radionicama osnovnih škola. Pišu ih sami učenici uz pomoć svojih nastavnika-mentora. Pjesme su napisane primjereno uzrastu izvođača. Na ovom festivalu djeca izvođači, ostaju djeca!!!!

Od kad se prvi festival održao 2002.god. u Novom Vinodolskom, od tada je u proteklim godinama proputovao cijelu PGŽ. Bio je u N. Vinodolskom, Rijeci, Krku, Kastvu, Ravnoj Gori, Matuljima, Delnicama, Kostreni, Fužinama, Viškovu , Čavlima….u nekima je gostovao i po dva puta! Svake godine sudjeluje od 150 do 250 djece, što s godinama održavanja donosi impozantnu brojku. Svi učesnici su elementarnog uzrasta tj. od I do VIII razreda.  Izvođači pjesama su podijeljeni u dvije dobne skupine do 11 god. i od 11 god. Na ''Kvarneriću'' nema suza (osim radosnica) jer su SVI učesnici i sve pjesme nagrađene, ili stručnim nagradama ili nagradama Sponzora. Svake godine sve pjesme su zabilježene na CD i notnim zapisima!

tekst preuzet http://www.melodijekvarnera.hr/hr/

Ove smo se godine na natječaj prijavili pjesmom Školsko leto. Tekst i glazba nastali su u Glazbenoj radionici pod mentorstvom Žakline Majetić Mufić i Ane Majnarić Radošević. Pjesma je prošla na natječaju. Kvarnerić će se ove godine održati u Rijeci i u Ravnoj Gori što nas posebno veseli! :)

Više o propozicijama ovoga festivala možete pročitati u priloženom dokumentu.

PROPOZICIJE_ZA_KVARNERIC.doc (69.00 KB)

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 29. 3. 2016.