OLIMPIJSKI DAN

RAVNA GORA, 10. rujna 2021.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

Tradicionalno, u našoj školi, svake godine 10. rujna obilježavamo Olimpijski dan.

Ove godine odluka je pala na sportsku igru graničar. Prvo su snage na igralištu odmjerili najmanji – učenici od 1. do 4. razreda pod budnim, sudskim okom svojih učiteljica i učitelja Zorana Skendera. Najbolji su bili učenici 3. razreda.

Nakon nižih razreda graničar su odigrali i viši razredi. Najbolji je bio 7. razred koji je pokazao spretnost, brzinu i okretnost u ovoj igri.

Čestitke svima!

Više o Olimpijskom danu možete pročitati klikom na Više!

„Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.“ (preuzeto sa stranice https://www.hoo.hr/hr/sport-na-lokalnoj-razini/hrvatski-olimpijski-dan-hod)

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 13. 9. 2021.