POSJET BOŽJEM STUDENCU I ZAVRŠETAK eTWINNING PROJEKTA ''A JOURNEY THROUGH THE WATER''

Dana 08. lipnja 2021.g. učenici 4. razreda sa svojom razrednicom Natašom Lakotić, učiteljicom informatike Gorankom Herljević, pedagogicom Monikom Stepić i učiteljicom engleskog jezika Andrijanom Simčić uputili su se u šetnju na brdo iznad škole – Javorovu kosu. Krenuli smo s parkirališta škole, a osnovni cilj ove šetnje bio je posjet Božjem studencu, izvoru pitke vode na samom vrhu Javorove kose. Budući da su četvrtaši u okviru eTwinning projekta ''A JOURNEY THROUGH THE WATER'' istraživali lokalnu legendu upravo o tom izvoru, smatrali smo da bi bilo korisno i lijepo doživjeti ga uživo. Legenda kaže da je voda s tog ljekovita za oči: tko se umije vodom s Božjeg studenca, poboljšat će mu se vid. Svaki sudionik naše šetnje prvo se umio i oprao svoje oči u svježoj i hladnoj vodi s izvora, a zatim smo je i kušali te njome napunili svoje bočice. Zaključili smo da je izvrsnog okusa i da zbilja osvježava u toplom ljetnom danu. Uz izvor se veže i zanimljivost kako nikad ne presušuje, čak ni u razdobljima velikih suša.

Osim do Božjeg studenca, došetali smo i do poznatog ravnogorskog vidikovca – Panorame te planinarske kuće Javorova kosa gdje smo marendali. Puni doživljaja, do škole smo se vratili šumskom stazom, a zatim i cestom koja prolazi kroz naselje Vrh.

Šetnja je ujedno bila i posljednja aktivnost koju smo planirali u okviru navedenog eTwinning projekta o vodi. Ovaj opsežan projekt osvijestio nas je o postojanju velikog broja lokalnih vodenih resursa i njihovoj važnosti za sam kraj. Iako smo zbog situacije i ograničenja u vezi COVID-a 19 bili ograničeni na samo lokalne vrste vode, podsjetili smo se i jednoglasno zaključili da Ravna Gora ima divnu prirodu i prirodne lokalitete koji su nam uvijek nadohvat ruke.

objavio: Andrijana Simčić   datum: 12. 7. 2021.

« Ožujak 2024 »